Blog

Hypotéka

Nové podmienky získania hypotéky na bývanie pre mladých prinášajú so sebou aj možnosť uplatnenia úrokov v daňovom priznaní.

Hypotéka, penzijné pripoistenie, stavebné sporenie. To sú položky, ktoré za určitých podmienok môžete uplatniť v daňovom priznaní a znížiť tak dane, prípadne zvýšiť výšku preplatku.

Hypotéka, penzijní připojištění, stavební spoření. To jsou položky, které si za určitých podmínek můžete uplatnit v daňovém přiznání a snížit tak daně, případně zvýšit výši vratky. 

Ministerstvo financí ČR přišlo s návrhem na zrušení daně z nabytí nemovitých věcí. V praxi to znamená, že při koupi nemovitosti by kupující ušetřil několik stovek tisíc korun.

Zamestnanci štandardne nepodávajú daňové priznanie, pretože sa o to postará ich zamestnávateľ, ktorý podá ročné zúčtovanie. Na základe neho zamestnancovi vyjde preplatok (o ktorý sa mu jednorázovo navýši mzda) alebo nedoplatok na dani (ktorý mu zamestnávateľ strhne zo mzdy). Tým je jeho daňová povinnosť vysporiadaná.

Aj tento rok môžete ušetriť na daniach. Využite odpočty na dani a neplaťte viac, ako musíte.

I letos můžete ušetřit na daních. Využijte slevy na dani a neplaťte více, než musíte.

Ale jak to udělám? Pro koho jsou vlastně odpočty určeny?

Ak patríte k tým, ktorí v priebehu roka 2018 uzavreli zmluvu o hypotekárnom úvere, môžete ušetriť na daniach. V prvých rokoch totiž splácate úrok z poskytnutého úveru.