Blog

Daň

Pokud jste se ocitli bez příjmů z důvodu pandemie, můžete požádat finanční úřad o odklad platby daně nebo o rozložení platby do několika splátek.

Termín pre podanie daňového priznania k dani z príjmov fyzických aj právnických osôb je 2. 11. 2020. Živnostníci majú navyše povinnosť podávať daňové priznanie elektronicky. Keď nemajú zriadenú e-komunikáciu s daňovým úradom, môžu využiť našu službu E-PODANIE.

Minister financií SR Eduard Heger informoval o konci mimoriadnej situácie za účelom podania daňových priznaní za rok 2019. Zároveň je stanovený konečný termín pre podanie daňového priznania.

Au pair představují způsob, jak se starat o děti a sdílet s nimi spoustu nezapomenutelných zážitků.

Poslední den pro podání daňového přiznání pro rok 2019 je stanoven na 18. 8. 2020. Zůstává tedy ještě 5 dní k tomu, abyste si mohli daňové přiznání zpracovat, podat a daň uhradit. Co v případě, že to nestihnete?

Keď ste pracovali v zahraničí, možno ste sa ocitli v situácii, že ste sa vrátili späť do svojej domovskej krajiny a musíte podať daňové priznanie. Na to potrebujete potvrdenie o príjme od svojho zamestnávateľa. Píšete mu e-maily, pokúšate sa mu dovolať, ale žiadna odpoveď.

OSVČ čekají od příštího roku změny v odvodech. Nově sa zavádí tzv. paušální daň pro živnostníky, kterou schválila i vláda.

Nové podmienky získania hypotéky na bývanie pre mladých prinášajú so sebou aj možnosť uplatnenia úrokov v daňovom priznaní.

Termíny pro podání daňového přiznání a přehledů pro pojišťovny se blíží. Kolik času zbývá?

Hypotéka, penzijné pripoistenie, stavebné sporenie. To sú položky, ktoré za určitých podmienok môžete uplatniť v daňovom priznaní a znížiť tak dane, prípadne zvýšiť výšku preplatku.

Hypotéka, penzijní připojištění, stavební spoření. To jsou položky, které si za určitých podmínek můžete uplatnit v daňovém přiznání a snížit tak daně, případně zvýšit výši vratky. 

Ministerstvo financí ČR přišlo s návrhem na zrušení daně z nabytí nemovitých věcí. V praxi to znamená, že při koupi nemovitosti by kupující ušetřil několik stovek tisíc korun.