Blog

Program pro OSVČ zasažené koronakrizí pokračuje druhou vlnou. Ta navazuje na první vlnu a je v platnosti od 1. 5. 2020 do 8. 6. 2020.

Živnostníci mohou žádat o kompenzační příspěvek od 12.4. Na stránkách Finanční správy si vyplní formulář v online aplikaci ve 3 jednoduchých krocích:

Situace, která vznikla v souvislosti s novým koronavirem si vyžádal řadu opatření. Vláda nastavila balíček pomoci i pro OSVČ. Od března do září nebude mít OSVČ povinnost hradit zálohy na zdravotní a sociální pojištění.

Začali ste podnikať a nie je vám úplne jasné, ako platiť zálohu na daň z podnikania? Kedy SZČO musí platiť zálohy na daň a čo do políčka „zálohy na daň“ doplniť?

V rámci balíčků koronapomoci se myslelo i na OSVČ. Původní návrh nastavoval podmínky, na něž většina OSVČ nedosáhla. Nová mírnější pravidla upravila návrh pětadvacítky, díky tomu na pomoc dosáhne 700 000 živnostníků.

Termín pro podání daňového přiznání za rok 2019 se blíží. Jaké změny nastaly oproti loňskému roku?

Pri podávaní daňového priznania sa živnostníci stretávajú s pojmom typ uplatňovania. Aký typ vybrať, aby zaplatili čo najnižšiu daň?

Od 1. júla 2018 majú podnikatelia (živnostníci) povinnosť podávať daňové priznanie výhradne elektronicky.

Pokud jste v důchodu, na mateřské nebo rodičovské dovolené, a rozhodnete se nějakou tou korunou přispět do rodinného rozpočtu, může nastat situace, že vám vznikne nedoplatek na odvodech.

Rodič dieťaťa si môže aj v roku 2019 uplatniť daňové zvýhodnenie na dieťa prostredníctvom daňového bonusu na dieťa.

Nový rok nám opäť prinesie legislatívne zmeny týkajúce sa daňových priznaní. Prinášame veľký prehľad zmien. Čo sa zmenilo oproti daňovému roku 2018?